19 Mart 2012 Pazartesi

PROTEZ TIRNAK KULLANAN ÜNLÜLER


Tırnak yiyen ünlü proteze koşuyor

Tülin Şahin, Sibel Can, Nükhet Duru ve Ayşe Hatun Önal gibi tırnak yiyen ünlülerin bir numaralı kurtarıcısı protezlerMAGAZİN dünyasının pek çok ünlü isminin tırnak yeme hastalığından mağdur olduğu ortaya çıktı. 25 yıl Avrupada eğitim gördükten sonra Türkiyeye gelen ve Akatlardaki güzellik merkezinde protez tırnak hizmeti vermeye başlayan Mahmut Köse "Dünyadaki kadınların yüzde 70i tırnak uzatamaz. Özellikle ünlüler sürekli göz önünde oldukları için tırnaklarını uzatamayınca, protez tırnak kullanmayı tercih ediyorlar" dedi. 
Süslü tırnak sevmiyorlar ŞİMDİYE kadar Şenay Akay, Ajda Pekkan, Bülent Ersoy gibi ünlülere protez tırnak taktığını anlatan Köse, şöyle konuştu: "Mesela, Tülin Şahin, Sibel Can, Esra Balamir, Nükhet Duru, Gizem Özdilli ve Ayşe Hatun Önal tırnaklarını yedikleri için uzun, doğal ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için bize gelip protez tırnak taktırıyorlar. 
Tercihlerini genellikle süslü değil, sade tırnaktan yana kullanıyorlar." Tırnak protezi nasıl yapılıyor? Protez, tırnağa jel ile takılıyor. 4 - 5 hafta sonra da uzayan tırnakların diplerine jelle dolgu yapılıyor. Doğal tırnaklar kişinin istediği boyuta gelince protez çıkarılıp tırnağa ince bir jel sürülüyor. 1 saat süren, maliyeti 100 ile 120 milyon arasında değişen işlem, tırnağı 70 misli dayanıklı kılıyor. Sonra, uzayan tırnakların diplerine sürekli cila yapılıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir...